bezdroza profil facebook
strona startowa wyprawy off-road galeria zdjęć 4x4 relacje z wypraw 4x4 imprezy integracyjne porady i patenty 4x4 wyprawowa i powyprawowa ksiązka kucharska skontaktuj sie z nami
 
    Aktualne wyprawy:    
    max ukraine off-road trophy

formularz na twoją stronę
Prosimy podać ilość: osób, aut i telefon kontaktowy.

Możesz także zapisać sie na imprezę na FACEBOOK
    Impreza turystyczno-offroadowo-krajoznawcza
Termin: 01.08-15.08.2016


To impreza turystyczna i offroadowa, która ma na celu popularyzację turystyki 4x4 jako formy aktywnego wypoczynku oraz krajoznawstwa.

Wakacyjna wyprawa przez 3 kraje Europy Wschodniej. Rumunię, Mołdawię i Ukrainę. W kazdym z tych krajów spędzimy kilka dni smakujac lokalnych smaczków i zwiedzajaz zabytki na trasie. Głownym celem jest wjechanie do najwiekszych na świecie podziemnych winnic "Milesti Mici"

Jako, że na trasie znajdzie sie Ukraina i Mołdawia prosimy aby uczestnicy przygotowali:
 • ważny(co najmniej jeszcze pół roku) paszport;
 • ubezpieczenie(zielona karta);
 • dokumenty rejestracyjne pojazdu (jeżeli samochód jest w leasingu lub jest zarejestrowany na inną osobę przygotujcie notarialne upoważnienie do poruszania się tym autem).


 • Aby zintegrować i poznać się nieco bliżej jeden dzien przed zbiórką bedziemy juz Rumunii. Chetnym podamy kordy i zapraszamy na prologowy Biwak w okolicach Sapanty.

  Podczas wyjazdu odwiedzimy i zwiedzimy następujące miejsca:
 • Wesoły Cmentarz w Sapancie;
 • Koguci Grzebień;
 • Karpacki Express;
 • Milesti Mici;
 • Monastyr Tipova;
 • Chocim i Kamieniec Podolski;
 • Kołoczawa;
 • Połonina Krasna;
 • Świdowiec;
 • Kurort narciarski Bukovel.

 • Szczegółowy program:
  01.08 Spotkanie w Sapancie - Rumunia Zwiedzanie wesołego cmentarza i wyjazd w góry trasa około 120 km i nocleg na biwaku w okolicach Koguciego Grzebienia.
  02.08 Dzień krajoznawczo terenowy, część trasy po asfalcie. Czeka nas zwiedzanie Karpackiego Expresu, potem trasa w góry i nocleg w okolicach przełęczy Przysłup
  03.08 Ruszamy pograniczem Ukraińskim w kierunku Monastyru w Putnej gdzie będziemy spać na biwaku.
  04.08 Częściowo terenowa dojazdówka do Granicy Mołdawskiej i nocleg w pensjonacie
  05.08 Przekraczamy granicę z Mołdawia i jedziemy do Milesti Mici gdzie na godzinę 14.00 mamy zamówiona wycieczkę samochodowa po winnicach z degustacją win i poczęstunkiem. Przed zwiedzaniem zakupy ponieważ zostajemy w okolicach Milesti na biwaku a po degustacji win jeździć nie będziemy :)
  06.08 Rankiem wyjeżdżamy do Kiszyniowa który objedziemy i ruszymy do Cricovej, następnie Asfaltem do Orchei Vechi gdzie zwiedzimy monastyr i pustelnię. Nocleg nad rzeką
  07.08 Wyruszamy brzegiem Dniestru do monastyru w Tipowej gdzie zwiedzimy wykute w skałach cele mnichów. Szybki obiad w terenie i dalej do monastyru w Saharnie. Biwak
  08.08 Ruszamy do Polskiej Wsi Styrcza i śpimy w okolicach stu mogił
  09.08 Dziś przejedziemy przez La Castel, przeprawimy się promem na Prucie i przejedziemy w kierunku granicy z Ukrainą. Dojedziemy do Chocimia, biwak nad rzeką Dniestr.
  10.08 Rankiem po śniadaniu udamy się do Chocimia, który zwiedzimy a następnie przejedziemy do okopów Św Trójcy i dalej do Kamieńca Podolskiego. Wycieczka samochodowa z przewodnikiem na CB i nicleg w mieście. Wieczorkiem wyskoczymy na stare miasto.
  11.08 Dziś asfaltowy transfer do Rajfajłowej i terenowy wjazd na przełęcz Legionów gdzie rozbijemy Biwak, nocleg w górach
  12.08 Rano lecimy do Jasini, po drodze zatrzymamy się w Jaremczy i odwiedzimy najnowocześniejszy kurort narciarski w Europie centralnej i wschodniej. Nocleg w Jasini w pensjonacie
  13.08 Ruszamy przez Świdowiec do Ust Czornej i dalej przez Połonine Krasna do Kołoczawy, nocleg na biwaku
  14.08 Wyjazd z Kołoczawy i górski przejazd do Filipca, śpimy nieopodal połoniny Borżawa, ostatnia noc.
  15.08 Rano chętni udadzą się na wodospad Szum lub wjadą na połoninę Brożawa. Potem przejazd asfaltami w kierunku Lwowa, obiad w restauracji i przejazd do granicy. Zakończenie imprezy.

  Wpisowe na wyjazd to 1499 zł netto za załogę dwuosobową (dla członków PTTK z aktualnie opłaconymi składkami i dla załóg, które były juz nami na wyjazdach - 1399 zł). W świadczeniach: przygotowanie trasy widokowo krajoznawczej po Ukraińskich Karpatach, Maramuresz i Bukowinie oraz Mołdawii.

  We własnym zakresie: posiłki, noclegi, dojazd i paliwo :) oraz specjalny poczęstunek w kolibie w Jasini ok. 400 UAH os.

  Limit załóg: 12

  Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania imprezy ze względu na małą ilość chętnych.

  Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany trasy/programu imprezy w zależności od warunków atmosferycznych i innych zdarzeń w tym losowych nie wynikających z winy organizatora.