bezdroza profil facebook
strona startowa wyprawy off-road galeria zdjęć 4x4 relacje z wypraw 4x4 imprezy integracyjne porady i patenty 4x4 wyprawowa i powyprawowa ksiązka kucharska skontaktuj sie z nami
 
    Aktualne wyprawy:    
    pożegnanie Lata

formularz na twoją stronę
Prosimy podać ilość: osób, aut i telefon kontaktowy.

Możesz także zapisać sie na imprezę na FACEBOOK


pierwszy nocleg w Filipcu

połonina borżawa

wyprawa ukraina

zamek tustan

    Impreza turystyczno-offroadowo-krajoznawcza
Termin: 30.09-03.10.2016


To impreza turystyczna i offroadowa, która ma na celu popularyzację turystyki 4x4 jako formy aktywnego wypoczynku oraz krajoznawstwa.

Podczas tych kilku dni zwiedzimy miejsca, które wyróżniają się walorami krajobrazowymi i jednocześnie dostarczają satysfakcji z poruszania się pojazdem z napędem na 4 koła. Postaramy się przekazać Wam nasze pozytywne doświadczenia z podróży po Ukrainie i zdradzimy kilka turystycznych tajemnic.

Pierwszą przeprawą będzie przekroczenie wschodniej granicy i dlatego prosimy aby uczestnicy przygotowali:
 • ważny(co najmniej jeszcze pół roku) paszport;
 • ubezpieczenie(zielona karta);
 • dokumenty rejestracyjne pojazdu (jeżeli samochód jest w leasingu lub jest zarejestrowany na inną osobę przygotujcie notarialne upoważnienie do poruszania się tym autem).


 • Aby zintegrować i poznać się nieco bliżej przed wyjazdem dla chętnych przygotowaliśmy spotkanie przed imprezą na campie w Solinie. Prosimy o informację załogi, które chcą przyjechać dzień wcześniej.

  Podczas wyjazdu odwiedzimy i zwiedzimy następujące miejsca:
 • Stary Sambor;
 • Połoninę Borżawę;
 • Wodospad Szum;
 • Jezioro Sieniewierskie;
 • Niedostępne Gorgany;
 • Kołoczawa;
 • Połonina Krasna;
 • Świdowiec;
 • Kurort narciarski Bukovel.


 • Specjalnie przygotujemy dla Was: Ukraiński wieczór z kolacją regionalną oraz ruską banią

  Szczegółowy program:
  29.IX Spotkanie na campingu w Solinie (dla chętnych) - dokładne kordy, info na prv
  30.IX Zbiórka w Ustrzykach lub Krościenku i przekroczenie granicy. Dojazd do Starego Sambora, zakupy i dalej terenowo. Drugą cześć dnia zajmie nam dojazd do Filipca, gdzie śpimy w turbazie i organizujemy Wieczór Ukraiński z ruską banią.
  1.X trochę późniejsza pobudka ;-), szybkie śniadanie. Wjeżdżamy na połoninę Borżawa aby zrobić pamiątkowe zdjęcia i obejrzeć panoramę Karpat. Następnie zjeżdżamy, krótki postój przy wodospadzie "Szum" i ruszamy w góry. Cały dzień terenowego dojazdu do Kołoczawy. Śpimy na polu namiotowym z ruską banią i możliwością wynajęcia mocno turystycznych domków (dla chętnych kwatery).
  2.X Możliwie wczesny wyjazd ponieważ dzisiaj długa i najbardziej wymagająca terenowo droga. Będą widoki zapierające dech w piersiach i drogi jakie każdy offroadowiec uwielbia. Przerwę na popas zorganizujemy na górskiej polanie. Przejedziemy połoniną Krasną i Świdowcem. Nocujemy w pensjonacie w wiosce Jasinia.
  3.X Wracamy asfaltowo w kierunku granicy, przejedziemy przez górski/narciarski kurort w Bukovelu i dalej przez Jaremcze, Stanisławów (ukr.Ivanofrankivsk) i dojedziemy do Lwowa. Chętni udadzą się na spacer i ostatnie zakupy na Stare Miasto. Granicę proponujemy przekroczyć w Medycie (Szeginia) lub Korczowej(Krakowiec). Zakończenie imprezy.

  Wpisowe na wyjazd to 849 zł netto za załogę dwuosobową (dla członków PTTK z aktualnie opłaconymi składkami i dla załóg, które były juz nami na wyjazdach - 799 zł). W świadczeniach: przygotowanie trasy widokowo krajoznawczej po Ukraińskich Karpatach, kąpiel w Ruskiej Bani, wieczór ukraiński (pielemieni, warienki, suszone ryby, peklowana słonina, lokalne wędliny i sery, samogon lub ukraińska gorzałka).
  Dodatkowa osoba w samochodzie: 100 zł

  We własnym zakresie: posiłki, noclegi, dojazd i paliwo :) oraz specjalny poczęstunek w kolibie w Jasini ok. 400 UAH os.

  Limit załóg: 12

  Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania imprezy ze względu na małą ilość chętnych.

  Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany trasy/programu imprezy w zależności od warunków atmosferycznych i innych zdarzeń w tym losowych nie wynikających z winy organizatora.

  karpaty ukraińskie land rover

  podjazd 4x4 na szlaku 4x4