bezdroza profil facebook
strona startowa wyprawy off-road galeria zdjęć 4x4 relacje z wypraw 4x4 imprezy integracyjne porady i patenty 4x4 wyprawowa i powyprawowa ksiązka kucharska skontaktuj sie z nami
 
    Aktualne imprezy:    
   

formularz na twoją stronę
Prosimy podać ilość: osób, aut i telefon kontaktowy.

Możesz także zapisać sie na imprezę na FACEBOOK

    Warsztaty Nawigacyjne dla zmotoryzowanych turystów z napędem na 4 koła.
Termin: 04.02.2017

Uważasz się za mistrza nawigacji?? Potrafisz przygotować trasę planowanej wyprawy? Sprawnie poruszasz się przy użyciu GPSa, mapy i roadbook_a? Znasz systemy nawigacji satelitarnej, wszystkie aplikacje na smartfony, a koordynaty z ręki Ci jedzą?? Z lekcji geografii pamiętasz sposoby wyznaczania azymutu za pomocą kompasu i potrafisz poprawnie odczytywać współrzędne z siatki?

Niezależnie od tego na ile z tych pytań odpowiedziałeś twierdząco, ile pominąłeś milczeniem, a na ile musiałeś odpowiedzieć NIE, zachęcamy Cię do udziału w Terenowych Warsztatach Nawigacyjnych!

!! UWAGA już samo uzyskanie materiałów startowych będzie pierwszym sprawdzianem nawigacyjnym. Każda załoga przed imprezą otrzyma instrukcje gdzie i w jaki sposób pobierze materiały startowe ;)

Terenowe Warsztaty Nawigacyjne to wspólna inicjatywa Klubu Turystyki Motorowej PTTK BEZDROŻA z Częstochowy oraz Terenowej Turystyki. Decydując się na udział w Warsztatach otrzymasz dużą dawkę wiedzy teoretycznej z zakresu nawigacji, będziesz mógł zadać pytania, na które odpowiedzi udzielą doświadczeni terenowi podróżnicy, a także zmierzysz się z zagadnieniami nawigacji w praktyce!

Na uczestników czekać będzie trasa, którą przyjdzie im pokonać wykorzystując roadbook, mapę, azymuty, nawigację satelitarną i_ to niespodzianka. Wszystkie próby odbywać się będą na atrakcyjnych jurajskich bezdrożach, dzięki czemu nawigacyjne wyzwania urozmaicone będą solidną dawką jazdy w terenie w atrakcyjnej scenerii zimowej Jury.

Dzięki współpracy z firmą Garmin podczas Manewrów wszyscy uczestnicy będą mieli możliwość zapoznać się z urządzeniami outdoorowymi GPS, a także ponawigować wg nich. Każdy uczestnik Manewrów będzie mógł sprawdzić działanie Garminów w terenie, dostaniecie urządzenia z wgranym trackiem, który pozwoli Wam pokonać jeden z odcinków trasy!

Plan imprezy:
Dokładne miejsce startu podamy przy zgłoszeniu załogi. Okolice Olsztyna k/Częstochowy.
 • Data: 4 luty 2017 r.,
 • START: 9:00-10.00
 • META: do 15.00 Ognisko (ciepłe napoje)
 • OBIAD: 16:00


 • Wpisowe: 200 zł netto za dwuosobową załogę. Każda dodatkowa osoba 25 zł (w cenie: LEGALNA trasa, materiały nawigacyjne, wypożyczenie na czas imprezy urządzenia GARMIN GPS i kompasu płytkowego, bardzo dobry obiad :) ) i oczywiście naklejki!

  Wyposażenie załogi:
  1. Samochód terenowy z oponami minimum AT, lub SUV z oponami zimowymi,
  2. Telefon/tablet z aplikacją typu metromierz lub metromierz
  3. Telefon komórkowy

  Warsztaty adresowane są do posiadaczy wszystkich samochodów terenowych oraz SUVów. Trasa będzie przejezdna dla każdego pojazdu 4x4, przy czym pamiętajcie, że:
  1. Jest zima przez co warunki mogą zaskoczyć.
  2. Trasa prowadzi terenem _ istnieje ryzyko porysowania lakieru.
  3. W razie problemów możecie liczyć na pomoc ze strony organizatorów!!
  4. Przygotujcie podstawowy szpej typu szekla+taśma, mocne zaczepy na wypadek wyciągania/holowania).