bezdroza profil facebook
strona startowa wyprawy off-road galeria zdjęć 4x4 relacje z wypraw 4x4 imprezy integracyjne porady i patenty 4x4 wyprawowa i powyprawowa ksiązka kucharska skontaktuj sie z nami
 
    Aktualne imprezy:    
   

formularz na twoją stronę
Prosimy podać ilość: osób, aut i telefon kontaktowy.
Zapisz się na imprezę na FACEBOOK 

    CampParty2014 - Zlot samochodów wyprawowych i turystów 4x4
Otwarcie sezonu namiotowego
Kamieniołom Kielniki - Olsztyn k/Częstochowy
Termin: 26-27.04.2014


Zlot odbedzie się w niezwykłym miejscu jakim jest Kamieniołom Kielniki - miejsce ukryte w jurajskich lasach, wielu osobom nieznane choć oddalone w lini prostej od olsztyńskiej warowni jedynie o 900m. Eksploatacja skał wapiennych została zaprzestana wiele lat temu dzięki czemu kamieniołom zdążył trochę odrosnąc " na zielono" i nie sprawia ponurego wrażenia jak wiele tego typu pokopanianych wyrobisk. Dojeżdża się do niego szutrową drogą a miejsce imprezy otoczone skalnymi ścianami zapewni niepowtarzalny klimat a zarazem prywatność.

Bezposrednie sasiedztwo z jednym z najwiekszych zamków na Jurze oraz mnogość atrakcji turystycznych wokół. Sprawia, że przyjazd na CampParty może byc pretekstem do odwiedzenia i lepszego poznania Jury od strony turystycznej. Trasa roadbookowa jaką przygotowaliśmy będzie prowadziła szutrami i polnymi drogami do miejsc ciekawych i godnych polecenia kazdemu turyście offroadowemu. Nie można tez nie wspomnieć o zabawie w Geocaching, której jesteśmy aktywnym promotorem gdyż uważamy, że ta forma aktywnej eksploracji jak żadna inna uatrakcyjnia zwiedzanie a lokalizacje skrzynek nierzadko wskazują na miejsca, których w zwykłych przewodnikach próżno byłoby szukać.

Lokalizacja Kamieniołomu "Kielniki"


Niecały kilometr od góry zamkowej w Olsztynie znajduje się Kamieniołom Kielniki. Nieczynna już kopalnia kamienia wapiennego jest obecnie atrakcją turystyczną. Do otoczonego z 3 stron skalnymi ścianami kamieniołomu prowadzi wąska szutrowa droga.

Po dotarciu do kamieniołomu uczestnicy zaparkują swoje wyprawówki i rozbiją namioty, czym dokonają symbolicznego otwarcia sezonu. Na miejscu będzie można się meldować już od rana. Dla chętnych przygotowaliśmy roadbookową trasę turystyczną po okolicy. Jak zwykle nie zabraknie dodatkowych zadań nawigacyjnych, będziemy też zachęcać do odszukania pobliskich skrzynek geocache. Od 16:00 rozpocznie się część konkursowa, w trakcie której każdy będzie mógł się pochwalić swoją zabudową, nowym patentem na kuchenkę, czy namiotem dachowym. Uczestnicy porywalizują w zawodach wyprawowych _camp2seconds_ i zawalczą o cenne nagrody ufundowane przez Decathlon.

Przewidujemy również inne atrakcje konkursowe, w których chętni będą mogli spróbować swoich sił. Wieczorem od 20:00 wszyscy zasiądziemy przy stołach, podsumujemy rywalizację i rozpoczniemy biesiadę. Do dyspozycji będzie duży namiot bankietowy, a o kulinarną stronę imprezy zadba www.EatEvent.pl W osobnym namiocie przygotujemy mini salę kinową z projektorem, na którym wyświetlane będą filmy i fotorelacje z wypraw. W niedzielę po zwinięciu biwaku uczestnicy CampParty otrzymają pakiet informacyjny z rekomendowanymi przez nas atrakcjami turystycznymi na Jurze. Dzięki temu, wracając, być może ktoś skusi się na obiad w najstarszej pstrągarni w Europie, zwiedzi zamek Królewski w Ogrodzieńcu lub wybierze się do jaskini w Rezerwacie Węże.

Program

Sobota:
od 8:00 Przyjmowanie uczestników w kamieniołomie, kwaterowanie, przydział miejsc
od 8:30 Starty załóg, które chcą uczestniczyć w turystycznej trasie roadbookowej
do 16:00 Zamknięcie mety roadbooka
16:00-20:00 Konkursy wyprawowe z nagrodami, próby sprawnościowe, prezentacje sprzętu
Konkurs: camp2seconds - rozbijanie biwaku na czas, ilość uczestników limitowana
od 20:00 Wieczorna biesiada, prezentacja filmów i slajdów z wypraw

Niedziela:
Po noclegu zwijanie biwaku.
Rozdanie pakietów informacyjnych
Pożegnanie

Wpisowe:
250 zł załoga 2 os. + każda dodatkowa osoba w samochodzie 40 zł
W ramach wpisowego: miejsce parkingowe i biwakowe, dostęp do wody i sanitariatów, wieczorna biesiada, możliwość udziału w trasie roadbookowej, w konkursach i losowaniu nagród.